Франция и Австралия играят при 4:1 в мач от група D

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Франция - Австралия 4:1, втори гол на Жиру

Франция и Австралия играят при 4:1 в мач от група D на Мондиал 2022. Срещата се организира на стадион " Ал Джануб " в Ал Вакра. В 9-ата минута Крейг Гуудуин откри резултата, а в 27-ата минута Адриен Рабио изравни. В 32-ата минута Оливие Жиру вкара за 2:1. В 68-ата минута Килиан Мбапе вкара трети гол за " петлите ", а четири минути по-късно Оливие Жири вкара второто си попадение в мача.

Срещата стартира ужасно за Австралия. Хари Сутер със страховит диагонален пас откри Матю Леки отдясно. Крилото се оправи с Люка Ернандес, след което центрира паралелно в наказателното поле, където Крейг Гуудуин не остави шансове на Юго Лорис за 0:1. В обстановката бранителят на Байерн Мюнхен получи травма в коляното и беше сменен от брат си Тео Ернандес.

Следващата голова опция още веднъж се откри пред " кенгурата ". В 22-ата минута Тео Ернандес сбърка, което разреши на Митчъл Дюк да овладее топката и да насочи подъл удар от границата на наказателното поле, който мина рисково над вратата.

В 27-ата минута Франция стигна до изравнителен гол. Първоначално отбраната на австралийците съумя да почисти топката след осъществяване на корнер. Кълбото обаче остана в притежение на международните първенци. Тео Ернандес получи отляво и с точно центриране откри Адриен Рабио, който беше оставен непокрит и с глава вкара за 1:1.

След половин час игра Жиру от сложна позиция опита удар с глава след центриране на Ернандес, само че стреля в навън. В 32-ата минута Франция стигна до цялостен поврат. Австралия сбърка при изнасянето на топката, като Натаниъл Аткинсън я подари на противник. Кълбото се озова в Адриен Рабио отляво, а той с акуратен пас откри Жиру на празна врата, а нападателят не сбърка за 2:1.

" Петлите " продължиха да са по-настоятелни и в 37-ата минута Дембеле откри Мбапе в наказателното поле, а десетката пусна към Жиру. Нападателят стреля мощно от дузпата, само че над вратата. Две минути по-късно пробив на Мбапе отляво приключи с центриране към Дембеле, само че крилото не съумя да откри очертанията на вратата.

Натискът на Франция не спираше и в 42-ата минута Дембеле и Мбапе още веднъж комбинираха, а последният с пета откри Гризман, който шутира от пеналта, само че прати топката около вратата. В 45-ата минута Мбапе направи непростителен пропуск. Чуамени изведе Гризман отдясно, който откри оставения непокрит футболист с №10 на няколко метра пред вратата, само че нападателят прати топката над вратата.

В продължението на първата част Азиз Бехич проби отляво и центрира в наказателното поле, където Джаксън Ървайн засече, само че топката срещна гредата.

Второто полувреме стартира с нова опасност за вратата на Матю Райън. Ернандес проби отляво и откри Чуамени, чийто мощен шут беше блокиран. Кълбото още веднъж се озова в Ернандес, който този път центрира, а Жиру опита гръмък удар, който не откри очертанията на вратата. В 63-ата минута Ибрахима Конате се извиси след центриране от корнер, само че стреля неопределено.

В 66-ата минута Франция беше покрай трети гол. " Петлите " подвигнаха темпото, а Мбапе и Ернандес комбинираха отляво, а топката стигна до Гризман пред наказателното поле. Нападателят на Атлетико Мадрид насочи мощен удар, който беше избит от голлинията. Третият гол във вратата на " кенгурата " беше въпрос на време и две минути по-късно топката се оплете в мрежата. Мбапе още веднъж проби отляво и опита пас, който не откри негов съотборник. Топката стигна до Дембепе отдясно, който финтира бранител и центрира в наказателото поле, където Мбапе се вклини сред двама съперникови играчи и насочи удар с глава, а топката срещна гредата и влезе във вратата за 3:1.

В 72-ата минута Жиру вкара втория си гол в мача и четвърти за своя тим. Мбапе още веднъж беше неосезаем за " кенгурата " отляво и центрира остро, а в за Жиру не представляваше компликация с глава да вкара за 4:1. Така нападателят на Милан изравни върха на Тиери Анри от 51 гола за националния тим.

В 82-ата минута Мбапе можеше да усили задатъка на Франция. Нападателят получи страховит извеждащ пас от Гризман, само че не съумя да овладее топката и разреши на Райън да улови.

Франция - Австралия 4:1

0:1 Крейг Гуудуин (9)

1:1 Адриен Рабио (27)

2:1 Оливие Жиру (32)

3:1 Килиан Мбапе (68)

4:1 Оливие Жиру (72)

Франция: 1. Юго Лорис, 2. Бенжамен Павар, 24. Ибрахима Конате, 18. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес (12 - 22. Тео Ернандес), 8. Орелиен Чуамени (77 - 13. Юсуф Фофана), 14. Адриен Рабио, 7. Антоан Гризман, 11. Усман Дембеле (77 - 20. Кингсли Коман), 9. Оливие Жиру, 10. Килиан Мбапе

Селекционер: Дидие Дешан

Австралия: 1. Матю Райън, 3. Натаниъл Аткинсън (85 - 2. Милош Дегенек), 19. Хари Сутер, 4. Кий Роулс, 16. Азиз Бехич, 13. Аарън Муй, 14. Райли Макрий (73 - 11. Авер Мабил), 22. Джаксън Ървайн (85 - 26. Кийну Бакус), 23. Крейг Гуудуин (73 - 21. Гаранг Куол), 7. Матю Леки, 15. Мичъл Дюк (56 - 23. Джейсън Къмингс)

Селекционер: Греъм Арнолд

Ж.к.: Митчъл Дюк, Джаксън Ървайн (Австралия)

Съдия: Виктор Гомес

Стадион: " Ал Джануб ", Ал Вакра